postheadericon Palety jednorazowe w Poznaniu – tylko w TEFRZE

Dosyć często w transporcie oraz w pojedynczych zastosowaniach, poza standardowymi paletami euro używane są również palety jednorazowe. Należą one do solidnych produktów transportowych, które od palet EURO często różnią się tylko drobnymi detalami i brakiem certyfikacji. O odpowiednich wymiarach (standardowych 1200×800), mogą być z powodzeniem wykorzystywane w transporcie bądź w magazynowaniu artykułów. Mogą być zarówno lekkie, jak i ciężkie, jednak istnieje kilka cech, które jednak odróżnia je od palet przemysłowych czy palet euro.

Podstawowe różnice

Istnieje jedna, podstawowa różnica odróżniająca paletę jednorazową od palety EURO, a jest nią brak atestów. Nie spełniają żadnych wymaganych norm (również tych dotyczących palet euro – czyli mają inne niż w paletach euro oznaczenia lub nie posiadają ich wcale). Nie mogą być zatem powszechnie wykorzystywane w transporcie międzynarodowym, w związku z ty naturalnym jest, że ich cena będzie zdecydowanie niższa. Co ważne, jednorazową paletą może stać się również paleta Euro, która uległa zniszczeniu czy też została naprawiona przez firmę, która nie posiada odpowiednich certyfikatów (m.in. licencji EPAL).

Jak nazwa wskazuje, palety jednorazowe nie są paletami wymiennymi. Najczęściej spotykamy palety płaskie, o różnych wymiarach, wykonane zazwyczaj z drewna. Mimo braków certyfikatów, są tak stworzone, że można je przewozić wózkami widłowymi.

Czy można naprawiać palety jednorazowe?

Palety jednorazowe mają niską cenę (w porównaniu do palet EURO), dlatego często są wyrzucane i zastępowane nowymi. Okazuje się, że koszt naprawy takiej uszkodzonej palety jest porównywalny do zakupienia nowej. Jeśli firma jest proekologiczna, i zależy jej na naprawie, czy sprzedaży uszkodzonych sztuk, może to bez problemu zrobić w firmie TEFRA.

Rodzaje oferowanych palet można znaleźć i zamówić na stronie http://www.tefra.com.pl/palety-jednorazowe/ Jeśli posiadamy uszkodzone palety jednorazowe, firma może je od klienta odebrać i skupić, oraz od razu przywieźć nowe palety zakupione w firmie. TEFRA skupuje również produkty paletopodobne. Jeśli nadają się do użytku, firma może zarówno za nie zapłacić, jeśli są do utylizacji, firma je zabierze i wystawi kartę przekazania odpadu.

Czy w paletach jednorazowych istnieje różnica między paletami grubymi i cienkimi?

Palety jednorazowe, poza faktem braku odpowiedniej certyfikacji, czy też jej utraty, traktować się powinno tak jak inne palety. Ich grubość zależy od jej udźwigu, czyli wagi przewożonego na niej towaru czy wyrobów. Ogólny podział wyróżnia dwie grupy: palety lekkie i grube. Palety jednorazowe lekkie (nazywane również cienkimi) mają mniej wzmocnień, i mają mniejszą grubość, co wpływa na ich maksymalny udźwig towarowy, który wynosi do 800 kg.

Taka paleta może być przewożona wózkami widłowymi. Natomiast drugi rodzaj palety, paleta gruba zbudowana jest solidniej, z dodatkowymi wzmocnieniami, które zwiększają jej udźwig towarowy względem palety cienkiej, który wzrasta do 1 tony.

Comments are closed.

 • Wiosna jako pora kulinarnych odkryć

  50 lat ago
  Każda pora roku ma swoje prawa w kuchni. Wiosna to pora roku, która nastraja do życia optymistycznie. Szarość i melancholia za oknem nie musi jednak oznaczać monotonii na talerzu. Wręcz przeciwnie! Wiosna to bowiem czas rozkwitu, obfitujący w mnóstwo różnorodnych produktów, którymi w pomysłowy sposób możemy wzbogacić naszą kuchnię. Zamiast więc siedzieć bezczynnie w domu,
 • Smaki różnorodnych zakątków

  50 lat ago
  Nowoczesny świat pokazuje nam jak wielkie możliwości czają się w naszym świecie, jak różnorodność staje się pewnego rodzaju odpowiedzią na czynniki z którymi przychodzi nam się zmagać. Nowoczesne elementy z jakimi się spotykamy to pewnego rodzaju kulinarne wędrówki po bardzo różnorodnych zakamarkach świata, każdy region, kraj a nawet cześć świata posiada pewne sztampowe dania które
 • Rozpoznawanie zatoru płucnego

  50 lat ago
  Rozpoznawanie zatoru płucnego z jednej strony jest bardzo proste, a z drugiej wymaga sporego doświadczenia. O tym, że ktoś może cierpieć na zator płucny zwykle bardzo szybko dowiadują się osoby, które przebywają w pobliżu pacjenta. Osoba przechodząca zator płucny zaczyna bowiem bardzo szybko słabnąć i nie jest w stanie samodzielnie się poruszać.
 • Kuchnia i jej atrakcje

  50 lat ago
  Nowoczesny świat pokazuje nam jak wielkie możliwości stają się być czynnikami z naszej rzeczywistości. Kuchnia staje się elementem pokazującym nam wielką precyzję działania, ale także wielkie wiadomości jakie wyznaczane są przez osobę zajmująca się przygotowaniem pewnych dań. Oczywiście nie każdy posiada talent kulinarny, jednak wielka precyzja okazuje się umiejętne łączenie niezwykłych smaków, zapachów, kolorów jakie
 • Nowe smaki we współczesnej kuchni polskiej

  50 lat ago
  Przez wieki kuchnie świata zmieniały się. Pojawiały się kolejne produkty i przyprawy lub powracały te, o których już dawno zapomniano. Ta ewolucja nie ominęła również kuchni polskiej, która wciąż jest odkrywana na nowo i obecnie przeżywa swój renesans. Wielu szefów kuchni wciąż próbuje ożywić i odświeżyć tradycyjną kuchnię polską i stworzyć jej nowe, zaskakujące oblicze.
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031